Urologie blaassteen
Helios Klinikum KrefeldGraag maak ik gebruik van de gelegenheid om mijn ervaring te delen over het Zorgloket Duitsland en de Helioskliniek in Krefeld. Ik heb helaas al een ziektetraject achter de rug van bijna een jaar na mijn ernstige motorongeluk in december 2008.
Ik moest in augustus 2009 volgens mijn uroloog van het CWZ in Nijmegen dringend geopereerd worden aan een bijna 4 centimeter grote kalksteen die uit mijn blaas gehaald moest worden. De steen was ontstaan door overmatige kalkproductie na vele botbreuken tegelijk. Normaal plas je de kalk uit maar aangezien ik 9 weken plat lag in een kliniek in Duitsland met een blaaskatheter in vormde zich deze steen. De wachttijd voor de operatie (waarvan de uroloog oordeelde dat die snel moest gebeuren) bedroeg bij het CWZ in Nijmegen ongeveer 2 maanden als ik geluk had. Dat noem ik geen geluk.
Via de IZA kwam ik behoorlijk wantrouwend terecht bij het Zorgloket Duitsland. Voor mij openbaarde zich een nieuwe wereld.
Zorgzaam, betrokken contact en vooral een supersnelle regeling via het Zorgloket Duitsland zodat ik na slechts een week bij de urologie in de Helios kliniek in Krefeld terecht kon. Onderzoek op maandag, woensdag opname, donderdag operatie en zaterdag ontslag. Ik ben in Krefeld geholpen door ook weer betrokken artsen en verpleegsters. Ik was en ben dus zeer tevreden over dit lichtpuntje in mijn langdurige genezingstraject. Hét grote voordeel is de snelle behandeling.
Altijd doen!
Een puntje wil ik wel opmerken: een tolk is aanwezig voor je in de Duitse Kliniek maar het is niet te vermijden dat je tijdens de ziekenhuisopname Duits spreekt. Voor mij geen moeite omdat ik in Duitsland woon maar andere patiënten moeten daar wel rekening mee houden.
Ik hoop hiermee mijn ervaring met het Zorgloket Duitsland ten voordele van anderen te hebben weergegeven. Als je de kans hebt of krijgt: altijd doen.
J. L. uit Goch, Duitsland